Kurz über uns

Die Bürgervereinigung GIOVANI VIRTUOSI MUSICALI wurde wie eine unabhängige, auf Musik orientierte Vereinigung von talentierten Kindern und Jugendlichen aus der Musikschule ZUŠ Neštěmice – Ústí nad Labem gegründet. Das Ziel der Vereinigung GVM ist gemeinnützige Tätigkeit in Bereichen Kultur und künstlerische Ausbildung.

Unsere Partner

Statutární město Ústí nad Labem ÚMO Neštěmice Město Teplice
 ZUŠ Neštěmice    Muzeum města Ústí nad Labem   EKOSFERA spol. s r.o.

Mediale Partner

Regionální televize Ústí nad Labem
Ústecký deník

I Krystian Tkaczewski International Piano Competition

Ve dnech 26. – 29. července se sešli mladí klavíristé z celého světa, aby změřili své síly v prestižní mezinárodní klavírní soutěži Krystiana Tkaczewskeho v Polsku . Soutěže se zúčastnili pianisté z Japonska, USA, Ruska, Itálie, Vietnamu, Rumunska, Číny, Polska, Ukrajiny, Izraele, Litvy, Dánska a Slovenska. Jediným zástupcem České republiky se stal náš pianista Roman Frič ze Základní umělecké školy v Neštěmicích.

Weiterlesen: I Krystian Tkaczewski International Piano Competition

Virtuosi per musica di pianoforte 2015

60 klavíristů z 19 zemí tří kontinentů předvedlo svůj program na již 48. ročníku mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte, která se tradičně koná v ústeckém divadle.

Weiterlesen: Virtuosi per musica di pianoforte 2015

Koncert prof. Ivana Klánského a našich mladých klavíristů

Dne 3. 11. uspořádalo sdružení GVM a ZUŠ Neštěmice ve spolupráci s Konzervatoří Teplice v Lázeňském domě Beethoven jedinečný koncert, na kterém vystoupil náš přední klavírista a pedagog Ivan Klánský.

Weiterlesen: Koncert prof. Ivana Klánského a našich mladých klavíristů

22. ročník Mezinárodní klavírní soutěže Amadeus

Změřit síly do moravské metropole přijel v tomto roce doposud největší počet mladých klavíristů. Specifičnost této soutěže spočívá v programu, kdy soutěžící hrají výlučně skladby z období klasicismu.

Weiterlesen: 22. ročník Mezinárodní klavírní soutěže Amadeus

Masterclass Nikolaje Luganského v Rudolfinu

15. října měla hudbymilovná veřejnost ojedinělou příležitost zúčastnit se masterclassu absolutní světové špičky, ruského klavíristy Nikolaje Luganského. Pro nás bylo velkým úspěchem, že z množství adeptů byl vybrán spolu s dalšími třemi klavíristy náš žák Roman Frič.

Weiterlesen: Masterclass Nikolaje Luganského v Rudolfinu

Festival F. Chopina v Mariánských Lázních

Ve dnech 10. – 23. 8. 2015 proběhl v Mariánských Lázních již 56. ročník Mezinárodního festivalu Fryderyka Chopina, který patří mezi pět nejstarších  hudebních festivalů v Evropě. Jeho nedílnou součástí je také klavírní soutěž F. Chopina.

Weiterlesen: Festival F. Chopina v Mariánských Lázních

Úspěch na klavírní soutěži v Itálii

Ischia Piano CompetitionVe dnech 25. – 28. června se poblíž města Neapol, na ostrově Ischia konala mezinárodní soutěž klavíristů do 35 let. Soutěž, která byla rozdělena do šesti věkových kategorií, pořádala italská Associazione Musicale Note sul Mare a Základní umělecká škola v Neštěmicích a občanské sdružení Giovani Virtuosi Musicali do ní vyslalo pět mladých klavíristů.

Weiterlesen: Úspěch na klavírní soutěži v Itálii