Ve dnech 26. – 29. července se sešli mladí klavíristé z celého světa, aby změřili své síly v prestižní mezinárodní klavírní soutěži Krystiana Tkaczewskeho v Polsku . Soutěže se zúčastnili pianisté z Japonska, USA, Ruska, Itálie, Vietnamu, Rumunska, Číny, Polska, Ukrajiny, Izraele, Litvy, Dánska a Slovenska. Jediným zástupcem České republiky se stal náš pianista Roman Frič ze Základní umělecké školy v Neštěmicích.

Také porota měla mezinárodní složení. V čele s Krystianem Tkaczevskim udělovali body: Artur Jaron z Polska, Albert Mamriev z Izraele, Taeko Oba a Toshiki Usui z Japonska a Ilja Scheps z Německa.
Atmosféra celé soutěže probíhala ve velmi vypjaté náladě, protože úroveň soutěže byla neobyčejně vysoká a slabší výkony se vůbec nevyskytly. Mimořádně vynikající interpreti přijeli z Ruska, Ukrajiny, Číny, Polska.
Soutěžní program obsahoval především dílo Fryderyka Chopina, zbývající část programu byla volná a měla co nejvíce demonstrovat hudební a technickou vyspělost hráče, tónovou kulturu a celkovou přesvědčivost interpretace.
Jediné, co by se dalo organizaci soutěže vytknout, byl neskutečně náročný nástroj, přestože se jednalo o klavír značky Steinway. Všichni hráči měli plné ruce práce se s ním vyrovnat a již v kategorii Romana Friče, kde se soutěžní program přiblížil 30ti minutám, bylo velmi těžké repertoár fyzicky zvládnout.
Pocity po samotném výkonu měl Roman dozajista rozporuplné, nicméně se za náročných podmínek osvědčila jeho hráčská kondice a získal plným právem 3. cenu. Celou soutěž sám hodnotil velmi kladně a získal mnoho cenných poznatků. Jako laureát soutěže hrál na slavnostním koncertě vítězů svého oblíbeného Rachmaninova, za kterého sklidil neobyčejně bouřlivý aplaus.